Jak dbać o pędzle Boho Beauty

2021-11-08
Jak dbać o pędzle Boho Beauty

Jak czyścić pędzle do makijażu?


Jak przechowywać pędzle do makijażu?


Odpowiednie przechowywanie pędzli może być nie lada problemem. Najczęściej trzymamy je w łazience, jednak jest to duży błąd. Pędzle narażone na wilgoć i zmiany temperatury szybko stracą swoją jakość. Warto przechowywać pędzle w innym pomieszczeniu, najlepiej w specjalnych pojemnikach. Sprawdzą się zamykane tuby, które uchronią pędzle przed kurzem i wilgocią. Jeśli wykonujesz makijaż w łazience i najwygodniej Ci, kiedy właśnie tam się znajdują, umieść je w zamykanym opakowaniu w szafce lub w szufladzie. W ten sposób będziesz je miała pod ręką, a jednocześnie będą chronione przed wilgocią. Pędzle do makijażu często wyróżniają się ciekawą stylistyką, dlatego jeśli nie chcesz trzymać ich w szufladzie, możesz przechowywać je w szklanym pojemniku. Ciekawym rozwiązaniem jest wsypanie do szklanego słoika lub pudełka kolorowych kamieni, a w nich umieszczenie pędzli. Wybierając takie rozwiązanie, pamiętaj o pokrywie dla pojemnika – całość nie straci swoich walorów estetycznych, a pędzle będą chronione przed kurzem i wilgocią.


Mycie pędzli do makijażuNa pędzlach do makijażu może osadzać się kurz czy naskórek, a tym samym mnóstwo bakterii. Nieutrzymywanie pędzli w czystości to prosty sposób na problemy z cerą, takie jak trądzik i podrażnienia. Warto myć pędzle, aby nie narażać skóry twarzy na kontakt z bakteriami. 


Jak myć pędzle do makijażu?Przede wszystkim regularnie.
 Do mycia pędzli możesz użyć mydła lub szamponu. Na rynku dostępne są również specjalne płyny i spraye do czyszczenia pędzli do makijażu, więc jeśli chcesz naprawdę dobrze dbać o swoją kolekcję, warto się w taki zaopatrzyć. Przydadzą się również specjalne silikonowe rękawice, dzięki którym wyczyścisz pędzle jeszcze dokładniej.

Dezynfekcja pędzli

Jeżeli zmagasz się z trądzikiem lub innymi problemami z cerą i bardzo zależy Ci na higienie pędzli, warto rozważyć ich dezynfekcję. Możesz wykorzystać specjalne preparaty. W ten sposób będziesz pewna, że na pędzlu nie pozostały żadne bakterie i możesz go używać bez ryzyka.  

Jak suszyć pędzle do makijażu?

Po dokładnym umyciu należy dobrze wysuszyć pędzle. Dzięki temu nie zgromadzą się na nich bakterie i kolejnego dnia będą gotowe do użycia. Nie należy suszyć pędzli włosiem do góry, ponieważ woda może spływać w kierunku trzonka, gdzie znajduje się klej. Nadmiar wody może spowodować rozklejenie pędzla. Optymalne jest suszenie pędzla włosiem w dół – w ten sposób spłynie nadmiar wody. Jeżeli nie masz możliwości suszenia pędzli włosiem w dół, możesz je położyć. Bardzo istotne jest, aby pędzle mogły wyschnąć samodzielnie. Nie należy układać ich na grzejniku albo suszyć suszarką, ponieważ może to spowodować rozklejenie pędzla lub utratę kształtu. Pamiętaj, że celem jest nie tylko pełna higiena pędzla, ale też zachowanie jego właściwości. Z tego powodu warto używać specjalnych osłonek, w których umieścisz pędzel podczas suszenia – dzięki temu włosie zachowa swój kształt.

PAMIĘTAJ! Na wszystkie duże pędzle a także pędzle z delikatnego koziego włosia do suszenia koniecznie nakładaj osłonkę! 
 

Zmiękczanie pędzli

Z biegiem czasu pędzle mogą stać się bardziej sztywne, a ich użytkowanie nie będzie już tak dużą przyjemnością. Warto raz na jakiś czas nakładać na włosie maskę lub odżywkę do włosów – możesz wykorzystać taką, której sama używasz. Dzięki temu włosie pędzla stanie się bardziej miękkie i przyjemne dla skóry.  

Dlaczego warto dbać o pędzle do makijażu?Pędzle do makijażu wymagają starannej opieki, jednak zdecydowanie warto poświęcić chwilę, aby o nie zadbać. Dzięki prostym zabiegom usuniesz z nich niechciane bakterie, dzięki czemu Twoja skóra pozostanie nieskazitelnie czyste. Ponadto dbanie o pędzle pozwoli Ci długo cieszyć się ich doskonałą jakością i funkcjonalnością.   Również w profesjonalnych salonach makijażu dbanie o pędzle to istotna część pracy. Dzięki temu zachowują one swoją precyzję i nie tracą swoich cennych właściwości. Pędzle Boho Beauty zachowują swoje właściwości nawet przy niezwykle wytężonej pracy – a to wszystko dzięki ich jakości i często powtarzanym zabiegom pielęgnacyjnym, dzięki którym pędzle zawsze są jak nowe.  

Chcesz, aby Twoja kolekcja pędzli służyła Ci przez lata? Wystarczy wykorzystać nasze metody, aby mogły zachować nienaganny stan. Czystość pędzli to kwestia podstawowa, dlatego pamiętaj, aby dokładnie myć pędzle, odpowiednio je suszyć i przechowywać.         
Pokaż więcej wpisów z Listopad  2021

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu na swoje pierwsze zakupy!

pixel