Jak myć, przechowywać i kiedy wymieniać gąbeczki do makijażu

2021-11-11
Jak myć, przechowywać i kiedy wymieniać gąbeczki do makijażu

Jak używać gąbki do makijażu BohoBeauty?    

 

Wszystko, co musisz zrobić przed użyciem, to zmoczyć gąbeczkę letnią wodą i dobrze odcisnąć jej nadmiar. BohoBlender zaabsorbuje wodę tak, żeby nie wchłaniał dużej ilości użytych produktów i utrzymywał je na jego powierzchni. Sucha gąbka nie zapewni dobrego efektu i niepotrzebnie zmarnuje kosmetyki. Z tego powodu nie nakładaj również podkładu bezpośrednio na gąbeczkę. Wylej odrobinę na specjalną podkładkę lub wierzch dłoni i lekko maczaj w nim gąbkę. W ten sposób nie użyjesz go zbyt wiele i nie będzie niepotrzebnie wsiąkał, zanim nałożysz go na twarz. To, co w tych gąbeczkach jest wyjątkowe, to ich struktura. Porowatość gąbeczki sprawia, że podkład idealnie stapia się ze skórą, nie tworząc efektu maski i wyglądając na niej bardzo naturalnie. Stemplując podkład na skórze szeroką podstawą gąbeczki, uzyskasz jednolity efekt gładkiej i wyrównanej cery. Również sam kształt jajka zapobiega smugom, nierównomiernemu nakładaniu produktów i zaciekom. Zwężony koniec idealnie sprawdzi się do dokładnego rozłożenia podkładu w trudniej dostępnych miejscach, skrzydełkach nosa, kącikach ust. Do tych bardziej problematycznych miejsc, świetnie sprawdzą się też małe gąbeczki Mini BohoBlender, które pozwolą na jeszcze większą precyzję i nieskazitelny wygląd podkładu.    

Nie musisz ograniczać gąbeczek, wyłącznie do nakładania podkładu. Będą również doskonałym zamiennikiem pędzli do makijażu przy rozcieraniu innych kremowych kosmetyków, takich jak róże, bronzery i rozświetlacze. Konturowanie twarzy na mokro nigdy nie było prostsze! BohoBlender pozwoli na perfekcyjne wpracowanie innych produktów w podkład, co da jeszcze bardziej naturalny i czysty efekt makijażu.   Jeżeli natomiast masz problemy z szybkim przetłuszczaniem cery, rozszerzonymi porami lub nierówną strukturą skóry, spróbuj nałożyć puder wilgotną gąbką! Wybierz do tego BohoBlender ze ściętym bokiem, wyrównana powierzchnia ułatwi nakładanie, a ostrzejsze zakończenie pozwoli dotrzeć w trudniej dostępne miejsca. Zanurz gąbeczkę w sypkim, transparentnym pudrze i dociskaj ją w miejscach, które potrzebują mocniejszego zmatowienia i utrwalenia, a resztki produktu omieć dużym pędzlem. Jeśli wcześniej do pudru służyły Ci wyłącznie pędzle lub tradycyjne puszki, na pewno zauważysz różnicę. Puder nałożony w ten sposób wygładzi skórę, wypełni nierówności, zmarszczki i załamania nie będą tak uwydatnione, a makijaż będzie wyglądał jeszcze bardziej nieskazitelnie przez wiele godzin.    


Jak czyścić gąbki do makijażu BohoBlender?
   

Wilgotna gąbeczka może stać się idealną pożywką dla bakterii, jeżeli nie będzie odpowiednio i przede wszystkim regularnie myta. Nie czekaj z myciem do kolejnego użycia lub co gorsza, nie myj jej dopiero po kilku użyciach. Gąbeczka zbiera podkład, sebum, martwe komórki naskórka i inne zanieczyszczenia, które bez oczyszczenia, mogą potencjalnie prowadzić do powstawania trądziku lub innych problemów skórnych. Ponadto gąbeczkę, którą pozostawimy po wykonaniu makijażu, będzie zwyczajnie trudniej umyć, jeżeli wyschnie razem z kosmetykami, do których została użyta. Myjąc ją od razu, nie tylko zapobiegniemy nagromadzaniu się bakterii, ale również skrócimy czas potrzebny do jej umycia. 
  
  1. Porządnie zmocz gąbeczkę pod bieżącą wodą. Mydłem w kostce potrzyj gąbkę. UWAGA! Do mycia gąbeczek nie używaj mydeł w płynie ani olejków! Bardzo trudno wypłukać je ze środka gąbki, co spowoduje, że resztki tych produktów będą się gromadzić wewnątrz gąbki.
  2. Delikatnie ściskaj BohoBlender, żeby powstała piana miała szansę dostać się również do środka. Uważaj na paznokcie! Wyciskaj gąbeczkę środkiem dłońmi, żeby nie naruszyć jej struktury. Gąbeczki BohoBlender pod wpływem wody stają się tak miękkie i elastyczne, że bez problemu umyjesz je w środku, nie stosując mocnego nacisku.
  3. Dokładnie wypłucz gąbeczkę w czystej wodzie, lekko ją ściskając. Płucz tak długo, aż przestanie się z niej wydobywać piana.
  4. Równie ważne jest suszenie gąbeczki Boho Beauty już po jej dokładanym umyciu. Delikatnie, ale dokładnie odciśnij ją z nadmiaru wody w miękki ręcznik. Nie odkładaj jej od razu do szuflady. Pozostaw w suchym miejscu na ręczniku papierowym lub najlepiej na podstawce, która zapewni gąbeczce dostęp powietrza z każdej strony i pozwoli na jej szybsze i równomierne wysychanie.     


Kiedy wymienić gąbeczkę BohoBlender?
   

W przeciwieństwie do pędzli, gąbeczki nie zostały stworzone tak, żeby przetrwać lata. To, w jaki sposób będziesz się z nią obchodzić może przedłużyć jej trwałość, ale jeżeli używasz gąbeczki codziennie, najlepiej będzie wymienić ją mniej więcej co trzy miesiące. Zrób to wcześniej, jeżeli gąbeczka z jakiegoś powodu zostanie uszkodzona mechanicznie, pojawią się na niej pęknięcia lub zmieni swój kształt.
Pokaż więcej wpisów z Listopad  2021

Nowości

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu na swoje pierwsze zakupy!

pixel